Efrahim: Azmi ve Tutkusu Sayesinde Milyoner Yarışmasını Kazanan Adam
Tuhaf

Azmi ve Tutkusu Sayesinde Milyoner Yarışmasını Kazanan Adam

Ülkemiz en popüler televizyon yarışma programlarından bir tanesi olan “Kim Milyoner Olmak İster?”in Almanya versiyonunda genç bir avukat 1 milyonluk soruyu gördü ve büyük ödülü kazandı.

Daha önce de büyük ödülü kazanan yarışmacılar olmuştu fakat genç avukatın hikayesi diğerlerinden biraz farklı. Jan Stroh isimli yarışmacı, bu ödülü zorla kazandı. Evet yanlış duymadınız, zorla kazandı!

Almanya’da ‘Wer wird Millionär?’ adıyla yayınlanan yarışma programına katılmak için Stroh, defalarca kez başvuru yaptı ve her defasında reddedildi. Ama Stroh yılmadı ve başvurmaya devam etti.

Efrahim: Azmi ve Tutkusu Sayesinde Milyoner Yarışmasını Kazanan Adam

Ve nihayet yarışmadan bir mektup geldi, 20 yıldır usanmadan başvuru yapmaya devam eden Stroh, azminden dolayı yarışmaya davet edildi. Şaka değil, “En sadık yarışmacı” ünvanı ile birlikte yarışmaya çağırıldı.

Yarışmacı olarak seçilmeden önce Stroh, tam 15 yıl boyunca idman yaptı, hiçbir bölümü kaçırmadı. 15 yıl! Bu aşağı yukarı 1407 bölüme tekabül ediyor.

Ayrıca bir söylentiye göre evinin bodrum katında bir stüdyo kurmuş ve sahte bir ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ dekoru ile motivasyonunu güçlendirmek için çalışmalarını sürdürmüş. Öyle bir stüdyo yapmış ki, buton seslerinden alkış efektine kadar her şey tam takır hazırmış.

Fakat tüm bu hazırlıklara rağmen Stroh, yarışmanın stüdyosuna girdiğinde heyecandan bayılma noktasına geldiğini dile getiriyor.

Efrahim: Azmi ve Tutkusu Sayesinde Milyoner Yarışmasını Kazanan Adam

Tüm bu azmin ve çalışmaların nihayetinde son soruyu gören Stroh, şöyle bir soruyla karşılaştı;

“Hangi Grimm masalı ‘Bir varmış bir yokmuş’ sözüyle başlamaz?”

Sükunetini koruyup “Şanslı Hans” cevabını veren Stroh, bu sayede büyük ödülün sahibi oldu.

Efrahim: Azmi ve Tutkusu Sayesinde Milyoner Yarışmasını Kazanan Adam

Fakat bundan daha önemlisi, Jan Stroh’un milyonlara verdiği ders oldu. Azmi ve çalışma tutkusu, nihayetinde de elde ettiği büyük ödül.

Tutkularının peşinden giden Stroh hayallerinin de sahibi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir