Matt Benedetto
Eğlence

Matt Benedetto Tarafından Üretilmiş En Gereksiz 10 Buluş

Matt Benedetto isimli genç mucit bir süredir Instagram üzerinden gereksiz birtakım icatlar yaparak takipçi kitlesini aşırı halde eğlendiriyor. Kendini ürün tasarımcısı olarak nitelendiren yaratıcı sanatçı; gündelik hayatta asla ihtiyaç duymadığımız, ancak olsaydı da fena olmazdı diyebileceğimiz çeşitli ürünler ortaya koyuyor.

Modern çağın ihtiyaçları nedir diye düşünürsek aklımıza pek çok seçenek gelebilir. Ancak hiçbirimizin aklına çorapları hızlı bir şekilde çıkarmaya yarayan bir aparat yapmak ya da ellerimizi kullanmadan kitap okuyabileceğimiz bir tasarım inşa etmek gelmeyecektir.

Fakat bizim yerimize bu gereksiz buluşları yapacak bir tasarımcı var. Matt Benedetto, düşünmek için asla vakit ayırmaya tenezzül bile etmeyeceğiniz pek çok konuda derinlemesine kafa yoruyor ve modern çağın problemlerine parmak basıyor. İşte Benedetto’nun tasarımını yaptığı birbirinden saçma ve eğlenceli o icatlar…

Matt Benedetto Tarafından Bulunan Eğlenceli İcatlar

  • 1. Fermuarlı Pantolon Seti
https://www.instagram.com/p/B9C7JUMH35O/

Her mevsim ayrı bir pantolon almaya para vermekten sıkıldınız mı? Benedetto’nun bu ilginç buluşu sayesinde üç parçalı pantolonunuzu dilediğiniz havalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bahar havalarında bir parçayı döküp pantolonunuzu kapri haline getirebilir, kışın ise bir diğer parçayı daha söküp şort yapabilirsiniz.

  • 2. El Çubukları
https://www.instagram.com/p/B89ZVGfltR1/

Uzak Doğu yemekleri yerken chopstick denen o çubukları tutmakta güçlük mü çekiyorsunuz? Bu ürün ile beraber bu dertten kurtulabilir ve yemeğinizi bir kadının elinden yiyebilirsiniz.

  • 3. 12’li Bira Paketi Açacağı
https://www.instagram.com/p/B82GsNUlugv/

On ikili bira paketi satın aldınız ve hepsini tek tek açmaya üşeniyorsanız, bütün bu işlemi tek bir aşamada halledebileceğiniz yeni bir açacak var! Hem de gayet zahmetsiz… Ancak bu nesneyi kullanmak için 11 adet arkadaşınıza ihtiyacınız olduğunu hatırlatalım.

  • 4. Kartopu Sıkacağı
https://www.instagram.com/p/B8j-CgbFzQh/

Kartopu savaşı oynarken her defasında yeniden elinizdeki kar tozlarını yuvarlamak ile uğraşmak istemiyorsanız bu icat tam da size göre!

  • 5. Ayakkabı Saklama Platformu
https://www.instagram.com/p/B8cAYgfltNd/

Çalıştığınız şirkette ya da okuduğunuz okulda tuvalete girdiğinizde, ayakkabılarınız ile kabinde sizin olduğunu tanıyan insanlardan şüphe ediyorsanız; bu ürün sayesinde ayakkabılarınızı saklayabilir ve tuvaletinizi yapmadığınızı insanlardan gizleyebilirsiniz.

  • 6. Tırnak Isırma Oyuncağı
https://www.instagram.com/p/B761opOlCdJ/

Tırnaklarınızı yeme alışkanlığınızdan kurtulamıyor musunuz? Bu oyuncak sayesinde bu dertli alışkanlığınızı tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Eliniz tırnağınıza gittiğinde ultra gerçekçi bir şekilde tasarlanmış bu parmağı alın ve tırnak kısmını ısırmaya başlayın! Emin olun, bu sizi rahatlayacak…

  • 7. Sulu Yastık
https://www.instagram.com/p/B71OVyElR_m/

Yataktan kalkmaya üşenenlerden misiniz? Hiç sorun değil, canınız su istediğinizde yastığınızın içine depoladığınız suyu kolaylıkla içebilir ve yerinizden kalkma zahmetinde bulunmadan işinizi halledebilirsiniz.

  • 8. Çorap Çıkarma Aparatı
https://www.instagram.com/p/B7rCb0AlOxA/

Her seferinde yere eğilip çorabınızı çıkarmaktan bıkmış olmalısınız. Benedetto bu sorunu da düşündü ve böylesine işlevsel bir sistem yarattı. Ayağınıza kutuya koyuyorsunuz, ellerinizi kıpırdatmaya gerek kalmadan çorabınızı kolayca ayağınızdan çıkarıyorsunuz. Hepsi bu kadar basit…

  • 9. Büyük Cepli Kot Pantolon
https://www.instagram.com/p/B7gzEpbllts/

Dışarı çıkarken yanınıza koca koca çantalar almak istemiyorsanız, tüm eşyalarınızı pantolonunuzun arka cebine koyacak yeni bir tekstil harikası var…

  • 10. AirPod Kulağı
https://www.instagram.com/p/B7J8jMUlk2A/

Müzik dinlerken sadece bir kulağınıza kulaklık takmak istiyor olabilirsiniz. Ancak diğer kulaklıktan çıkan sesler, etrafınızdaki insanları oldukça zarar edebilir. Bunun önüne geçmek için yapay bir kulak kullanabilirsiniz!

Matt Benedetto’nun yaptığı diğer sıra dışı tasarımlara göz atmak için tıklayınız: Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir