Efrahim: Microsoft’un Mixer Platformunun İki Kurucu Ortağı Servisten Ayrıldıklarını Duyurdular!
Sosyal Medya

Microsoft’un Mixer Platformunun İki Kurucu Ortağı Servisten Ayrıldıklarını Duyurdular!

Son yıllarda özellikle de YouTube platformunun getirdiği başarılar ile beraber birçok video paylaşım sitesi ortaya çıktı. Bunlardan en çok dikkat çekenlerden, hatta YouTube ile bir nevi yarış halinde olanlardan biri de Twitch ve Mixer. Bu iki platform, YouTube’un genel prensibinin aksine canlı yayın yapma misyonları ile ön plana çıkıyorlar. Ülkemizde şimdilik pek aktif olmayan ancak dünya çapınca neredeyse Twitch kadar büyük popülarite yakalayan Mixer platformundan önemli bir haber var! Bu büyük platformun iki kurucu ortağı servisten ayrıldıklarını açıkladılar.

2016 yılında Beam ismi ile ortaya çıkmış olan bu platform, kısa zamanda yakaladığı başarı sayesinde 2017 yılında Microsoft’un dikkatini çekmiş ve Microsoft bu platformu satın almış. Kısa bir süre sonra da serviste çeşitli değişiklikler gündeme gelmiş ve Beam platformunun ismini artık Mixer olarak değiştireceklerini duyurmuşlar. Microsoft gibi büyük bir firmanın da arkasında durmasıyla beraber Mixer, kısa zamanda Twitch ile yarışır duruma gelmeyi başarmış.

Ancak yakın bir zaman önce aldığımız haberlere göre canlı yayın platformu Mixer tarafından üzücü haberler gelmeye başladı. Alınan bilgilere göre Microsoft çatısı altında yoluna devam eden Mixer çalışanlarından bazıları istifa ettiklerini açıkladılar. Geçtiğimiz hafta platformun kurucu ortaklarından James J. Boehm artık Microsoft ile çalışmayacağını duyurmuş, şimdi ise Mixer platformunun diğer kurucu ortağı olan Matt Salsamendi şirketten ayrıldığını Twitter profilinden duyurdu ve Mixer bünyesinde ortalık iyice kızıştı. Üst üste gelen istifa kararları oldukça dikkat çekmiş olsa da bu kararlarının arkasındaki sebepler henüz bilinmiyor.

Art arda gelen ayrılık haberlerini Twitter profilleri üzerinden paylaşan iki kurucu ortağın ayrılıklarına rağmen pozitif mesajlar verdikleri görülüyor. James J. Boehm, Twitter üzerinden yazdığı veda mesajında “Mixer ekibi ile elde ettiğim başarılardan ve Microsoft’ta çalıştığım zamandan dolayı gurur duyuyorum.” açıklamasında bulundu. Benzer bir mesaj ile yine Twitter vasıtasıyla ayrılık haberini duyuran Matt Salsamendi ise şu cümleleri paylaştı: “Ayrılıyor olsam dahi gitmiş değilim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir