Emma Watson
Sanat

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 5 Emma Watson Filmi

Harry Potter film serisinde canlandırdığı Hermione karakteri ile hafızalarımıza işleyen Emma Watson, pek çok başarılı yapıma imza attı. Yine de birçoğumuz onu halen daha Hogwarts Büyücülük Okulu’ndaki küçük kız olarak hatırlıyor. Ancak Emma Watson’ın Harry Potter’ın da ötesinde büyük bir oyuncu olduğunu ispatlayan birbirinden başarılı sinema filmleri var. Hadi o filmlere hep beraber bakıp Emma Watson’ı daha iyi tanımak üzere minik bir keşfe çıkalım…

5. The Bling Ring (Pırıltılı Hayatlar) – IMDb Puanı 5,6

The Bling Ring Emma Watson Filmi

The Godfather film serisinin yönetmeni Francis Ford Coppola’nın kızı olarak da bilinen başarılı aktris ve yönetmen Sofia Coppola, yaşanmış bir hikayeyi kameralara aktarıyor. The Bling Ring konusu itibariyle Hollywood ünlülerine karşı adeta takıntı niteliğinde tutkun olan bir grup çetenin hikayesini anlatıyor. Çetenin üyeleri, oyuncuların nerede ne yaptıklarını anlık olarak kovalamak için takibe geçiyor. Filmde Emma Watson dışında Taissa Farmiga ve Leslie Mann gibi başarılı oyuncular da yer alıyor.

4. Beauty and the Beast (Güzel ve Çirkin) – IMDb Puanı 7,1

Güzel ve Çirkin Filmi İzle

Bill Condon filmi olarak karşımıza çıkan Walt Disney yapımı, romantik ve fantastik ögelerinin yanı sıra görkemli bir müzikal oluşturuyor. Filmde bencil bir prensin genç ve güzel kadına aşık olmadığı sürece bir canavara dönüşerek lanetlenmesi konu alınıyor. Emma Watson’a bu büyüleyici filmde Dan Stevens eşlik ediyor.

3. Colonia – IMDb Puanı 7,1

Colonia Emma Watson Filmi

Florian Gallenberger tarafından yönetilen Alman yapımı The Colony filmi bizleri 1973 yılının Pinochet rejimi altındaki Şili dönemine götürüyor. Filmde diktatör kimliği ile bilinen Pinochet’in baskıcı politikalarından kaçan bir çiftin dramatik ve romantik hikayesi ekranlara geliyor. Colonia filminin oyuncu kadrosunda Emma Watson, Daniel Brühl, Michael Nyqvist gibi isimler yer alıyor.

2. The Perks of Being a Wallflower (Saksı Olmanın Faydaları) – IMDb Puanı 8,0

Saksı Olmanın Faydaları filmi izle

Stephen Chbosky’nin aynı adlı mektup romanından uyarlanan Saksı Olmanın Faydaları filmi izlemek isteyenler için romantik ve oldukça duygusal bir öykü barındırıyor. Emma Watson, Logan Lerman ve Ezra Miller’ın oynadığı filmde liseye yeni başlayan asosyal bir gencin üst sınıflardan kendine iki arkadaş edinmesi ve sorunlu geçmişi ile yüzleşmeye başlaması anlatılıyor.

1. Little Women (Küçük Kadınlar) – IMDb Puanı 7,9

Greta Gerwig

Louisa May Alcott tarafından kaleme alınan aynı adlı klasik romandan uyarlanmış Little Women filmi hiç şüphesiz ki bu yıl Oscar Ödülleri kapsamında en çok tartışılan yapım oldu. Akademi Ödülleri’nde yalnızca En İyi Kostüm Tasarımı Oscar’ı kazanan film, Akademi’nin kadınlara karşı ayrımcılık yaptığı yönünde suçlamalar getirilmesine neden oldu. Greta Gerwig yönetmenliğinde beyazperdelere gelen Küçük Kadınlar filmi dört kız kardeşin duygu dolu hikayesini ekranlara serdi.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir