Efrahim: Netflix'e Transfer Olan Avlu Dizisinin Yayın Tarihi Belli Oldu!
Başlıklar

Netflix’e Transfer Olan Avlu Dizisinin Yayın Tarihi Belli Oldu!

Star TV bünyesi altında yayınlanan ve halihazırda 54 bölümü gösterilmiş olan Avlu dizisinin, geçtiğimiz haftalarda Netflix bünyesi altında yoluna devam edeceği duyurulmuştu. Dizinin sevenlerine müjdemiz var! Merakla beklenen yeni Avlu bölümlerinin yayın tarihi belli oldu!

  • Sonradan Netflix Originals olarak sıfatlandırılan ilk dizi: Avlu

Öncelikle enteresan bir konuya değinmemiz gerekiyor. Avlu dizisi, sonradan Netflix bünyesine eklenen ilk Netflix Originals yapımı oldu. Yani daha önce hiçbir yapım Netflix’e geçmesinin ardından bu şekilde sıfatlandırılmamıştı. Yalnızca bu sıfatlandırma ile bile dünya çapınca oldukça merak edilen bir yapım oldu Avlu dizisi.

Geçmiş yıllar içerisinde The Orange is the New Black, Black Mirror, La Casa de Papel gibi diziler de televizyon dünyasından Netflix’e transfer olmuştu. Ancak bu yapımlardan hiçbiri Netflix Originals sıfatına erişememişti.

  • The Yard (Avlu) ile ilgili yeni bilgiler

The Yard ismi ile İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Arapça dillerinde dublajları gerçekleştirilecek olan Avlu dizisi, aynı zamanda birçok dile altyazı desteği ile dünya çapınca gösterime sunulacak.

Merakla beklenen bu yapımın 18 Ekim tarihi itibariyle Netflix dijital platformunda yer alacağı açıklandı.

Netflix’in gizlilik ilkelerinden ötürü henüz herhangi bir fotoğraf ve görüntüye ulaşılamıyor olsa da gelecek günlerde bir tanıtım filminin yayınlanması bekleniyor.

Daha önce Avlu dizisini izlemeyenler için ise bilgilendirmekte fayda var; başrolünde Demet Evgar’ın bulunduğu dizide Ceren Moray, Nursel Köse, Nergis Öztürk ve Ertan Saban gibi usta isimler de yer alıyor. Ayrıca dizinin yönetmen koltuğunda Dondurmam Gaymak, Efeköy Entelköy’e Karşı ve İftarlık Gazoz filmleri ile tanıdığımız Muğlalı yönetmen Yüksek Aksu yer alıyor. Avlu, bir kadın cezaevinde parmaklıklar ardında geçen hikayeleri ele alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir