The Beatles: Get Back
Sanat

Peter Jackson, The Beatles: Get Back Belgeseliyle Geliyor

Yüzüklerin Efendisi Serisi ile tanıdığımız usta yönetmen Peter Jackson, The Beatles: Get Back adlı uzun yıllardır beklenen belgeselini izleyici karşısına çıkarmak için hazırlanıyor. 55 saatlik kullanılmamış görüntülerin işlenmesi ile ilk defa ortaya çıkacak The Beatles belgeseli için vizyon tarihi belli oldu.

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit Serisi sayesinde büyük bir popülerlik elde eden, 3 Oscar sahibi başarılı yönetmen Peter Jackson, tarihi bir belgesele imza atacak. Çok uzun bir zamandır hazırlıkları devam etmekte olan The Beatles: Get Back adlı belgesel filmi, nihayet sinemaseverlere sunulacak.

Dünya müzik tarihinin en önemli yapıtaşlarından biri olarak kabul edilen The Beatles grubunun son dönem kayıtlarını konu alacak belgesel filmi; Michael Lindsay-Hogg tarafından çekilen 1970 yapımı Let It Be belgeselinde kayıt edilmiş görüntülerden beslenecek. Lindsay-Hogg’un çektiği Beatles belgeselinden arda kalan 55 saatlik çekimler ve 140 saatlik yayınlanmayan ses kayıtları bu belgesel vasıtası ile The Beatles hayranlarına aktarılacak.

The Beatles

The Beatles: Get Gack isimli Peter Jackson imzalı belgesel filmi, The Beatles grubunun sondan bir önceki stüdyo albümü Let It Be’nin yapım süreçlerine odaklanacak. Aynı zamanda grubun son konseri olarak da bilinen, Londra’da bulunan Savile Row mekanında gerçekleşen konserden de çeşitli karelere yer verilecek.

Peter Jackson İmzalı The Beatles: Get Back 4 Eylül’de Vizyona Girecek!

Eylül ayında vizyona girmesi planlandığı açıklanan The Beatles: Get Back belgeselinin yapımcı koltuğunda The Walt Disney Studios’un oturacağı öğrenildi. İlk olarak ABD ve Kanada ülkelerinde vizyona girecek olan belgeselin ilerleyen tarihlerde diğer ülkelerde de gösterileceği tahmin ediliyor.

Olur da uluslararası çapta vizyona giremese dahi The Beatles: Get Back belgeselinin Walt Disney stüdyolarına ait dijital video platformu Disney TV+ ağına yüklenebileceği öngörülmektedir.

The Beatles: Get Back

Peter Jackson yapımı belgeselde hayatta kalan The Beatles üyeleri de yapım ile alakalı oldukça pozitif birtakım açıklamalar dile getirdi. The Beatles’ın bateristi Ringo Starr, “Peter harika bir iş yaptı. Tüm bu videoları yeniden izlemek çok güzeldi. Saatler boyunca yalnızca gülüp müzik yapıyorduk. Çok sevinç doluyduk ve Peter bunu belgesel filminde gösterecek. Bence bu yapım gerçekte olduğumuz gibi çok huzurlu ve sevgi dolu olacak,” açıklamasında bulundu.

The Beatles grubunun bas gitaristi Paul McCartney ise belgesel filmi üzerine, “Peter Jackson, The Beatles grubu hakkındaki gerçekleri gösterecek bir film yapmak için arşivlerimize girdiği için gerçekten mutluyum. Aramızdaki dostluk ve sevgiyi, bana ne kadar güzel zamanlar geçirdiğimizi hatırlattı,” ifadelerini kullandı.

John Lennon, George Harrison, Paul McCartney ve Ringo Starr’dan oluşan The Beatles grubunun son dönemlerini konu alacak keyifli yapımı görmek için oldukça az bir zaman kaldı. Müzikseverlerin hayranlık duyacağı bu arşivlik eser, 4 Eylül 2020 tarihi itibariyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

The Beatles grubunu konu alan belgesel filmi ilginizi çektiyse, John Lennon hakkında az bilinen detayları listelediğimiz içeriğimize göz atmak ister misiniz?

https://fakirhane.com/john-lennon-kimdir/2020/2836/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir