Efrahim: Seyahat Etme İsteğinizi Arttıran 7 Film
Sanat

Seyahat Etme İsteğinizi Arttıran 7 Film

Oturduğumuz yerden seyahat etmek sanırım bu filmleri izlemekten geçecek. Sizler için yol temalı filmleri listeledik. Buyurun!

  • Little Miss Sunshine

Dram-komedi türündeki bu film en eğlenceli yolculuk filmlerinden birisi. Hoover ailesinin küçük üyesi Olive’nin hayali güzellik yarışmasına katılabilmesi için aile seferber olur ve eski bir minibüs ile California yollarına düşer. Ancak yolculukta birçok sürpriz onları bekler. Aile komedisi sevenler ve tabi yol sevdalıları için eğlenceli bir film.

  • The Motorcycle Diaries

Dram-macera türündeki bu film Ernesto Che Guevara’nın gençlik  yıllarındaki arkadaşı Alberto ile Güney Amerika yolculuğunu anlatıyor. Motosikletleri arızalandıktan sonra otostop çekerek sürdürdükleri yolculukta onları sürprizler bekliyor. Che’nin politik görüşlerinden ziyade gençlik yıllarını anlatan bu film biyografik bir film.

  • Broken Flowers

Yönetmen koltuğunda Jim Jarmusch’un oturduğu bu film, Don Juan olarak yaşayan Don’un bir gün gizemli bir mektup almasıyla başlar. Bu mektupta bir çocuğu olduğu yazmaktadır. Böylece Don geçmişinde beraber olduğu kadınları teker teker ziyaret etmek için yolculuğa çıkar.

  • Stranger Than Paradise

Jim Jarmusch’un bir başka güzel bu filminde de yolculuk teması işleniyor. Siyah beyaz çekilen bu filmde,  Willie ve Eddie, toplumun kurallarını pek umursamayan ve hayatlarını at yarışı oynayarak devam ettiren iki avare. Willie’nin Macaristan’dan New York’a gelen kuzeni Eva ile hikaye şekillenir. Eva gittikten sonra Willie ve Eddie Cleveland’e onun yanına giderler ve sonrasında Eva ile beraber Florida’ya doğru yolculuk başlar.

  • Easy Rider

1969 yılı ABD yapımı bu filmde, iki macera sever motorcunun Güney Amerika’ya doğru yolculuğu anlatılıyor. 68 kuşağının yollara ve özgürlüğe duyduğu bağlılığa dair yapılmış en güçlü bağımsız filmlerden biri.

  • Into the Wild

Jon Krakauer’ın 1996 yılında yayımlanan ve Christopher McCandless adlı bir gencin gerçek hikayesinin anlatıldığı kitaptan uyarlama olan bu film yolculuk temalı en beğenilen filmler arasında yer alıyor. Christopher başarılı bir şeklide üniversiteden mezun olduktan sonra tüm mal varlığını bir yardım kuruluşuna bağış yapar. Ardından otostop çekerek Alaska’ya doğru bir yolculuk başlar.

  • Before Sunrise

Richard Linklater’ın yönetmenliğini yaptığı bu romantizm dolu yolculuk filminde, Celine ile Jesse’nin Viyana treninde tanışmaları ve sonrasında gelişen aşk dolu yolculuk anlatılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir