Sosyal Medya

WhatsApp’ın Merakla Beklenen Karanlık Mod Özelliğinden İlk Görüntüler Paylaşıldı!

Bir süre önce Twitter’ın Karanlık Mod özelliğini başlatması ile beraber kullanıcılar bu yeni temayı oldukça kullanışlı buldu ve diğer sosyal medya platformlarının da aynı şekilde alternatif temalar üretmesini talep etmeye başlamıştı. Bunun üzerine İnstagram da yakında Karanlık Mod özelliğini test etmeye başlayacağını açıkladı, hemen ardından iOS, çıkardığı son sürüm olan iOS 13’te Karanlık Mod özelliğini ekledi. Gün içerisinde belki de en çok kullandığımız telefon aplikasyonu olan WhatsApp’ın da böyle bir alternatifi kullanıcılara sunması beklenirken, nihayet WhatsApp müjdeli haber ile geldi!

Üç yeni WhatsApp teması geliyor!

Tüm dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma aplikasyonu olan WhatsApp, özellikle de Mark Zuckerberg’in şirketi satın alması ile beraber sürekli halde yenilikler yayınlamaya devam ediyor. Kullanıcılar için oldukça verimli hizmetler geliştiren WhatsApp, yakın bir zamanda Android ve iOS modellerinde üç farklı tema ile karşımıza çıkacağını açıkladı. Bu üç temadan bir tane de kullanıcıların uzun bir süredir talep ettiği Karanlık Mod oldu.

WhatsApp’ın yeni Karanlık Mod özelliğinden test görselleri

Karanlık Mod’un yanında Açık Mod ve Sistem Temelli Mod olarak toplamda üç farklı tema ile yakında karşımıza çıkacak olan WhatsApp, görünümü ile ilgili çok nadiren değişiklik yapıyor olması ile beraber adeta bir devrim yaratacak! Klasik WhatsApp temasının yanı sıra Karanlık Mod ve Sistem Temelli Mod, açıklanan bilgiler dahilinde kullanıcıların beklentilerini oldukça karşılayacak gibi görünüyor. Karanlık Mod’un ne olduğunu hepimiz biliyoruz elbette, en azından aşağı yukarı nasıl bir görünüm olabileceğini de biliyorduk, açıklanan görüntüler de bu düşüncelerimizi destekliyor ancak Sistem Temelli Mod nedir diye soranlara kısa bir açıklama yapalım. Sistem Temelli Mod en basit haliyle cep telefonlarımızın kendi sistemlerinin kullandığı temaya göre WhatsApp’ın görsel değişkenlik göstereceği hali olacak. Yani her cep telefonu kendi karakteristik WhatsApp görünümünü yaratabilecek.

Karanlık Mod özelliği ile beraber WhatsApp yalnızca göz ağrılarımıza ve göz yorgunluğuna derman olmayacak, aynı zamanda önemli bir seviyede enerji tasarrufu elde etmemizi de sağlayabilecek.

Bu yeni temaların ne zaman Android ve iOS cihazlarına geleceği henüz bilinmese de elde edilen görüntülere göre oldukça yakın bir zamanda karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir