Efrahim: Yeni Başlayanlar İçin Birbirinden Sürükleyici 5 Yerli Çizgi Roman
Yaşam/Hobi

Yeni Başlayanlar İçin Birbirinden Sürükleyici 5 Yerli Çizgi Roman

Çizgi roman okumaya yeni başlayacaklar için yalnızca yerli çizgi romanlardan oluşan sekiz maddelik bir liste hazırladık. Birbirinden sürükleyici, nefesinizi kesecek denli başarılı 5 çizgi romana hadi hep bakalım!

  • 1. Çizgi Roman Çetesi – Memo Tembelçizer

Öncelikle listemize geçtiğimiz günlerde çıkan bu harikulade çizgi roman kitabı ile başlayalım. L-Manyak dergisinden Uykusuz’a kadar çeşitli dergilerde çizilmeye devam etmiş olan Memo Tembelçizer’in bu formatı, samimi diyalogları ve oldukça eğlenceli maceraları ile okuyucuyu hemen içine çekmeyi başarmıştı. Birbirinden değerli karikatüristler Bahadır Baruter, Bülent Üstün, Oky ve Memo Tembelçizer dörtlüsünden oluşan ekibin yarı otobiyografik, yarı abartılı bu enfes maceraları yıllar sonra tek bir kitapta toplandı!

  • 2. Büyüklere Masallar – M. K. Perker

Leman, Penguen, OT gibi dergilerden hatırlayabileceğiniz M. K. Perker’in enfes çizgileri ile olağanüstü edebi dilini bir araya getirdiği bu eseri, birbirinden bağımsız kısa çizgi öykülerden oluşmaktadır. Bir zamanlar Leman dergisinde yayımlanan bu öyküleri şimdi tek bir albüm halinde Karakarga etiketiyle edinmeniz mümkün.

  • 3. Üzeyir – Cengiz Üstün

Şu anda Uykusuz dergisinde çizen Cengiz Üstün’ü sıkı çizgi roman takipçileri Macerayı Seven Adam, Kaptan Onedin, Duka Film, Kunteper Canavarı ve Tripal Enfeksiyon çizgi roman yahut köşeleri ile hatırlayacaklardır. Cengiz Üstün’ün bir diğer efsane olmuş karakteri olan Üzeyir ise 1998 – 2004 yılları arası L-Manyak ve Lombak dergilerinde karşımıza çıkmıştı. Uzun zamandır kitaplaştırılması beklenen bu seri, tüm maceraları ile tek bir albüm halinde toplanmış.

  • 4. Tuhaf Öyküler – Galip Tekin

Geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz usta çizer Galip Tekin’in daha önce Acayip Hikayeler ismi ile Star TV’de dizi haline getirilmiş olan bu çizgi öykü kitabı, karanlık hikayelerden hoşlananlar için adeta biçilmiş kaftan! Galip Tekin’in tüyler ürpertici çizgisi ve birbirinden etkileyici hikayeleri ile bir çırpıda okuyabileceğiniz bu seri, şimdilik toplamda 3 kitaptan oluşmaktadır.

  • 5. Puslu Kıtalar Atlası – İlban Ertem

Usta edebiyatçı İhsan Oktay Anar’ın harikulade romanı Puslu Kıtalar Atlası, geçtiğimiz yıllarda İlban Ertem’in olağanüstü çizgisi ile masalsı bir hale getirilmiş ve ortaya bu şahane eser çıkmıştı. Tamamlanması 5 yılı bulan bu çizgi roman daha önce Türkiye’de karşılaşılmamış kadar büyük bir uyarlama eser ortaya çıkardı.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir