Snowpiercer Dizisi
Sanat,  Video Galeri

Bong Joon-ho’nun Snowpiercer Filmi, Dizi Olarak Uyarlanıyor!

Oscar ödüllü yönetmen Bong Joon-ho tarafından 2013 yılında çekilen Snowpiercer filmi, televizyon dizisi olarak uyarlanıyor. Gelecek ay TNT ekranlarında yayınlanmaya başlayacak distopik dizinin Netflix’te yayınlanacağı öğrenildi. İşte Snowpiercer dizisi hakkında tüm detaylar…

92. Akademi Ödülleri’ni kelimenin tam anlamıyla alt üst eden Bong Joon Ho, bu defa televizyonu kırıp geçmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere bu sene Oscar Ödülleri kapsamında Parazit filmi sayesinde En İyi Yönetmen, En İyi Film, En İyi Uluslararası Film ve En İyi Özgün Senaryo ödüllerinin sahibi olmuştu. Bunun üzerine tüm dünyaca tanınan usta yönetmen, eski projelerini televizyona satmaya başladı.

Daha önce sizlere haberini yaptığımız üzere Parazit filmi HBO yapımcılığında dizi olarak uyarlanmaya hazırlanıyor. Hatta Parasite dizisinin başrolünde Mark Ruffalo ve Tilda Swinton gibi başarılı isimlerin yer alacağı kesinleşti bile. Ancak bunun yanı sıra Güney Koreli yönetmenin bir diğer popüler filmi Snowpiercer dizi haline getiriliyor. TNT yapımcılığında çekilen dizinin Netflix’te gösterileceği ve gelecek ay yayınlanmaya başlayacağı paylaşıldı.

Snowpiercer Dizisi İlk Resmi Tanıtım Fragmanı ile Seyirci Karşısına Çıktı

Bong Joon-ho’nun Snowpiercer’ından ve bu filmin ilham aldığı Le Transperceneige adlı Fransız grafik romanından uyarlanan Snowpiercer dizisi izleyicileri etkisi altına alacak harikulade bir bilim kurgu hikayesi barındırıyor. Snowpiercer’ı izleyenler için bu dizi, büyük iklim krizinden yedi yıl sonrasını konu alıyor.

Snowpiercer konusu itibariyle oldukça dikkat çekici bir noktaya parmak basıyor. Dizide tüm insanlığın uzunca bir trenin içerisine doldurulduğu ve bu trenin sürekli hareket halinde olduğu görünüyor. Sınıf savaşı, sosyal adaletsizlik ve hayatta kalma siyaseti temalarını muhteşem bir şekilde bir araya getiren dizide trenin arka sıralarını fakirler, ön sıralarını ise zenginler oluşturuyor. Trende geçen korkunç bir cinayetin sırrı çözülmeye çalışılıyor.

Kıyamet sonrası distopik gerilim dizisi Snowpiercer oyuncu kadrosunda Daveed Diggs, Jennifer Connelly, Alison Wright, Mickey Sumner, Susan Park, Iddo Goldberg, Katie McGuinness, Lena Hall, Annalise Basso, Sam Otto, Roberto Urbina, Sheila Vand ve Jaylin Fletcher gibi başarılı yıldızları ağırlıyor. Bong Joon-ho’nun uygulayıcı yapımcı olarak projeye dahil olduğu Snowpiercer dizisi yayın tarihi olarak 17 Mayıs 2020’de karşımıza çıkmayı amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir