Hollywood Netflix
Sanat,  Video Galeri

Netflix’in Yeni Mini Dizisi Hollywood, İlk Fragmanını Yayınladı

Netflix imzalı yeni dönem dizisi Hollywood, yedi bölümden oluşan bir mini dizi olarak bizleri geçmişte yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. İlk resmi tanıtım videosunu yayınlayan Hollywood’un İkinci Dünya Savaşı sonrası dönemde geçtiği ve bir grup sinemacının hayatını konu aldığı öğrenildi. İşte Hollywood’la ilgili tüm merak edilen bilgiler…

Üretmiş olduğu orijinal dizi ve filmler ile hayatımızda büyük bir yer edinen Netflix, gün geçtikçe yepyeni projelerini bizlere sunmaya devam ediyor. Platformun bu defa karşımıza çıkardığı orijinal dizisi ise bizleri yıllar öncesine, İkinci Dünya Savaşı sonrası bunalımlı yıllara ziyaret ettirecek. Scream Queens dizisinin yaratıcısı Ian Brennan ve Glee ile American Horror Story dizilerinin yaratıcısı Ryan Murphy güçlerini birleştiriyor ve bizlere harikulade bir öykünün kapılarını aralıyor.

Mini dizi formatında ekranlara gelecek Hollywood dizisi Ryan Murphy’nin üçüncü Netflix projesi olacak. Bilindiği üzere iki yıl önce Netflix’le anlaşma imzalayan Murpy, The Politician adlı genç dizisi ile büyük beğeni yaratmıştı. Bunun akabinde modern bir Guguk Kuşu filmi uyarlaması olarak tanıtılan Ratched adlı Netflix dizisi hayata geçirildi. Ancak Ratched dizisi daha ileri tarihlere alınarak öncelik Hollywood’a verildi.

Hollywood Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Hollywood Dizisinin Konusu Ne Olacak?

Daha en baştan belirtmek isteriz ki Hollywood konusu itibariyle bizleri etkisi altına alarak benzersiz bir yapım olarak tasarlanıyor. Özellikle de sinefilleri kendine aşık edecek Hollywoood’un, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra film sektörüne girmeye çalışan bir grup sinemacının hikayesini anlatacağı öğrenildi.

Dizinin bir diğer iddialı özelliği ise Hollywood’un sıkça tartışılan eşitsizlik konuları hakkında bir söz söyleyecek olması diyebiliriz. Her yıl başta Oscar Ödülleri’nde ve çekilen sayısız Hollywood filminde kadın eşitsizliği, cinsiyet ayrımcılığı, ırkçılık gibi konular ile karşılaşıyoruz. Yıllardan beridir çözülemeyen bu tartışmalar, Hollywood dizisi sayesinde sektörün geçmiş yıllarına gidilerek kaynağı aranmaya çalışılacak.

Hollywood fragman videosuna göz attığımızda, dizinin yayın tarihi olarak 1 Mayıs 2020’de Netflix platformuna yükleneceği belirtiliyor. Yedi bölüm olarak çekilen dizide genç ve yetenekli oyunculardan oluşan bir kadro yaratıldığı da dikkatlerden kaçmıyor. Hollywood dizisi oyuncu kadrosu Darren Criss, David Corenswet, Jeremy Pope, Samara Weaving, Laura Harrier, Jim Parsons, Dylan McDermott, Holland Taylor, Patti LuPone, Jake Picking, Joe Mantello, Maude Apatow, Mira Sorvino ve Rob Reiner’dan oluşuyor. Şimdiden heyecanla beklediğimiz Hollywood’un unutulmaz mini diziler arasına gireceği gayet olası bir ihtimal gibi görünüyor.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir